BRATISLAVA 15. februára – Nešlo však o úspech zo súťaží aktuálneho programu, ale o dodatočne priznaný výsledok zo ZOH 2010 vo Vancouveri. Bývalý biatlonista Pavol Hurajt si po šestnástich rokoch prevzal striebornú olympijskú medailu, ktorá mu patrila po úpravách výsledkov.
Slávnostné odovzdanie sa uskutočnilo v nedeľu počas biatlonového programu v Anterselve. Slovenská vlajka tak počas ZOH 2026 v Taliansku predsa len figurovala pri dekorovaní olympijských medailistov, hoci išlo o výsledok spred viac ako dekády a pol.
Hurajt, pôvodne tretí muž pretekov s hromadným štartom na 15 kilometrov, sa posunul na striebornú priečku po tom, ako ruského víťaza Jevgenija Usťugova definitívne diskvalifikovali za porušenie antidopingových pravidiel. Rozhodnutia potvrdili Medzinárodná biatlonová únia aj Medzinárodný olympijský výbor.
#vlozeny_clanok_17871_sirka#




