Výživa a racionálne stravovanie sú veľmi kontroverzné témy. Na trhu máme toľko odborníkov, že sa človek nestíha čudovať, kde sa všetci nabrali a vyštudovali, keďže na Slovensku okrem lekárskej fakulty ani nemáme univerzitné vzdelávania zamerané priamo na výživu človeka, tobôž nie na športovú. Možno by som si tu predchádzajúcu vetu mohol odpustiť, ale ľudský organizmus je od energie, vitamínov, minerálov a iných pre človeka nevyhnutných látok bytostne závislý. V niektorých prípadoch hraničia rady „odborníkov“ na výživu s fyzickým a žiaľ častokrát aj psychickým zdravým. Napriek tomu stále som presvedčený, že ide o tému niekedy vo veľkej miere preceňovanú, ale jednako aj podceňovanú. Je to čosi ako hodnotenie popularity politika. Ten istý štatutár je na jednej strane najobľúbenejší a na druhej strane mu patrí tá istá priečka v kategórii najneobľúbenejších




