BRATISLAVA 1. februára – Emme Zapletalovej skvelým spôsobom vyšla súťažná premiéra v novom roku a zároveň novej halovej sezóne. Čerstvá športovkyňa roka na Slovensku suverénne zvíťazila v behu na 400 m na challengerovom mítingu World Athletics Indoor Tour (WAIT) v belgickom Gente.
Bronzová medailistka na 400 m prekážok z vlaňajších MS v Tokiu dosiahla pod strechou Topsporthal Vlaanderen čas 51,67. Splnila tým limit 51,75 na marcové halové MS v poľskej Toruni a dostala sa na prvé miesto v aktuálnych európskych halových tabuľkách. Vonku bežala rýchlejšie iba raz vo svojej kariére. Informoval o tom manažér Alfonz Juck.
#vlozeny_clanok_17825_sirka#Zapletalová má na hladkej štvorstovke absolútne maximum 50,76 z minuloročného júnového Mariboru, čo je aj rekord SR. Za zverenkou Holanďana Brama Petersa druhá v Gente skončila domáca Ilana Hanssensová (52,86) a tretia bola Francúzka Camille Seriová-Ghenaiová (53,57).
„Bežala som v tretrách, v ktorých som v Tokiu získala bronz. Prinášajú mi úspechy. Som rada a mám sa od čoho odraziť,“ povedala Zapletalová pre svoju agentúru Top Athletics manažéra Alfonza Jucka.




