Minulý rok získala bronz na 100 m prekážok z majstrovstiev Európy do 23 rokov v nórskom Bergene, čo jej v závere roka vynieslo ocenenie pre najlepšiu mládežníčku v ankete Atlét roka 2025.
V úvode roka to vyzeralo, že predčasne ukončí halovú sezónu. Napokon to vyšlo inak. V prípade mladej atlétky Terezy Čorejovej však platilo známe: zlý začiatok – dobrý koniec.
Dvadsaťročná bratislavská rodáčka si výrazne posunula osobné maximum, získala premiérový seniorský titul majsterky SR a ešte si vybojovala bonus v podobe premiérového štartu na 21. halovom svetovom šampionáte v Poľsku. Magazín Behame.sk ju vyspovedal ešte pred podujatím v Toruni.
Čo pre vás znamená účasť na vrcholnom seniorskom podujatí?
Je to najmä pocit očakávania niečo veľkého, čo som doteraz sledovala len v televízii. Mám radosť, že sa mi tam podarilo dostať.#vlozeny_clanok_18028_sirka#V halovej sezóne ste si splnili aj druhú métu, a to zlepšenie osobného maxima z 8,22 na 8,07. Ste spokojná s vaším aktuálnym najlepším výkonom, alebo ste mysleli aj na čas pod hranicou ôsmich sekúnd?
Keď sa spýtate športovca, či je so svojím výkonom spokojný, jeho odpoveď by mala byť, nie. Minimálne nie úplne. A ja by som chcela bežať v hale pod 8 a vonku pod 13 sekúnd. To sú naše ciele na najbližšie obdobie. Samozrejme, som rada, že som sa zlepšila a že to má dobrý trend.
Máte nový osobný rekord, premiérový seniorský titul z HM-SR i
účasť na HMS. Dá sa povedať, že sa to po situácii z úvodu roka vyvinulo
nad očakávanie?
Áno, dá sa to tak povedať. Ja
som aj v januári hovorila, že na HM-SR, ak sa to podarí, pôjdem. Vtedy
bola situácia komplikovaná, nedalo sa kvalitne trénovať, ale o tom sa už
popísalo dosť a nie vždy to bola pravda. Takže som rada, že to takto
dopadlo, ale nikde nie je napísané, že ak by som ten súťažný výpadok
nemala, tak mám čas pod 8 sekúnd.
Viackrát ste si zlepšili osobný rekord, ste na čele
aktuálnych slovenských tabuliek. Okrem prekážok ste sa zlepšili aj na 60
i 150 m. Čo by ste si priali, aby ste si halovú sezónu ešte
prikrášlili?
Čo by mohlo byť krajšie ako úspech
na halových majstrovstvách sveta? Ak by som dosiahla čas pod osem
sekúnd, prípadne postúpila z rozbehov, povedala by som si, super. To je
moje želanie.
Čo bude váš ďalší cieľ v letnej sezóne?
V prvom
rade dostať sa na 100 m prekážok pod 13 sekúnd a kvalifikovať sa na ME
do Birminghamu. A tam takisto ako na hocijakých iných pretekoch vydať zo
seba maximum.
Vlani ste sa výraznejšie presadili, získali ste bronz na ME
do 23 rokov v nórskom Bergene. Beriete to ako váš najväčší úspech? Bol
to akoby zlom v kariére, ktorý vás ešte viac nakopol a dodal chuti
venovať sa atletike?
Medaila z ME do 23 rokov je
doteraz môj top úspech, ale o zlome v kariére by som nehovorila. Skôr
je to ďalší a veľmi dôležitý míľnik na ceste na olympijské hry, o ktorej
snívam už od detstva.
Tento rozhovor si dočítate v aktuálnom
vydaní magazínu BEHAME.sk, ktorý
nájdete v každej dobrej PNSke.




